چگونه کرم پودر مناسب پوست خود را پیدا کنیم؟

سالن زیبایی در کرج
مرداد ۱۷, ۱۳۹۷
آشنایی با شهلا رضایی | Makeup artist
شهریور ۱۱, ۱۳۹۷

چگونه کرم پودر مناسب پوست خود را پیدا کنیم؟

چگونه فاندیشن مناسب پوست خود را انتخاب کنیم

 

فاندیشن پایه لوازم آرایشی است که شما برای پوشش دادن لکه های صورت استفاده می کنید و پوست خود را برای اعمال بقیه آرایش آماده می کنید پس مهمه که از فاندیشن  درست استفاده کنید، زیرااستفاده از فاندیشن اشتباه ممکن است واضح و غیر طبیعی باشد وزمینه مناسب برای  بقیه میکاپ خود را ایجاد نکنید. در هنگام انتخاب یک فاندیشن چندین عامل وجود دارد:نوع پوست ، تن پوست و چهره

 

۱-پوست خود را بشناسید

 

قبل از انتخاب فاندیشن چند نکته را در نظر بگیرید چند چیز را در مورد پوست خود، مانند رنگ زمینه پوست را تعیین کنید. در حالی که سطح پوست شما می تواند به دلیل بسیاری از چیزها تغییر کند، مانند قرار گرفتن در معرض عناصر و یا آکنه، رنگ زمینه پوست  همیشه به یک شکل  باقی خواهد ماند. بنابراین، تعیین زمینه پوست  شما به شما کمک می کند که رنگ فاندیشن درست را انتخاب کنید. به طور کلی، مردم شامل یکی از سه گروه زیر می شوند:

سرد، به این معنی است که پوست شما آبی، قرمز یا صورتی است.

گرم، به این معنی است که پوست شما طلایی، زرد یا هلویی است.

خنثی، به این معنی که پوست شما ترکیبی از رنگ های سرد و گرم را داشته باشد

 

۲- رنگ زمینه ی پوست خود را بشناسید :چند آزمون وجود دارد که می توانید از آن برای تعیین اینکه آیا پوست شما تن گرم، سرد یا خنثی دارد استفاده کنید. این آزمایشها شامل ارزیابی موها و رنگ چشم شما، رنگهایی است که شما با استفاده از آن به بهترین شکل به نظر میرسید، واکنش پوست شما در مقابل  خورشید و رنگ رگهای شما.

موی سیاه طبیعی، قهوه ای یا بلوند همراه با چشمان سبز، خاکستری یا آبی، نشانه ای از رنگ زمینه ی پوست سرد  است. چشم های عسلی ، قهوه ای یا یاقوتی همراه با موهای سفید و سیاه طبیعی  و بلوند با ته رنگ صورتی، یک زمینه پوست گرم را نشان می دهد.

طلا و جواهر نقره ای در صورتی که  رنگ زمینه پوست شما سرد باشه برای استفاده  بهتر است. جواهرات طلایی رنگ یا زرد رنگ  در صورتی که  رنگ پوست شما گرم باشد برای استفاده ی شما بهتر  به نظر می رسد. کسی که  رنگ زمینه پوست خنثی دارد  هر دورنگ جواهر  نقره  ای و طلایی خوب خواهد بود.

افرادی که رنگ زمینه پوست سرد دارند در برابر خورشید رنگ پوست انها متمایل به صورتی میشود یا آفتاب سوخته می شوند در حالی که افرادی کهرنگ زمینه پوست گرم دارند در برابر خورشید  برنزه می شوند .

رگهای آبی بر روی مچ دست داخلی نشان از زمینه پوست سرد دارد ؛ رگه های سبزنشان از زمینه پوست  گرم ؛ سبز آبی نشان از رنگ پوست خنثی دارد

 

۳-بهترین نوع  فاندیشن برای نوع پوست خود را بشناسید: در حالی که دانستن اینکه پوست شما خشک یا چرب است، به شما کمک نمی کند که یک رنگ فاندیشن مناسب را انتخاب کنید اما  به شما کمک خواهد کرد که  نوع مناسب فاندیشن را انتخاب کنید. پوست می تواند چرب، خشک یا ترکیبی باشد و شما می توانید پوست نرمال یا حساس داشته باشید:.

اگر پوست شما چرب است از پودر فینیش با رنگ مات یا کرم پودر بدون چربی یا بن کیک انتخاب کنید.

اگر پوست خشک دارید، یک کرم مرطوب کننده یا کرم آبرسان یا فاندیشن دارای مرطوب کننده را انتخاب کنید.

اگر شما دارای پوست حساس هستید، یک فاندیشن  ضد حساسیت و بدون عطر و اسانس  را انتخاب کنید.

اگر پوست ترکیبی دارید فاندیشن پودری را انتخاب کنید

اگر پوست شما دارای رنگ نامناسب است یک فاندیشن  را انتخاب کنید که پوشش کامل یا متوسط ​​را ارائه می دهد و می خواهید اکثر پوست خود را پوشش دهید. در غیر اینصورت، فاندیشنی را انتخاب کنید که پوشش جزئی یا خالص را ارائه می دهد در صورتی که می خواهید طبیعی به نظر برسید..

پیدا کردن بهترین رنگ فاندیشن

۱- از پوست خود را برای محدود کردن انتخاب های خود استفاده کنید. شما از قبل می دانید که بر اساس پوست خود چه نوع فاندیشنی را باید انتخاب کنید، و اکنون وقت آن است که از دانش هایی که در مورد خودتان به دست آورده اید، برای انتخاب برخی از گزینه های فاندیشن انتخابی  استفاده کنید. قبل از رفتن به داروخانه یا فروشگاه لوازم آرایشی برای خرید فاندیشن در نظر بگیرید که با توجه به رنگ زمینه پوست شما چه بیس و رنگ فاندیشنی برای شما مناسب است.

برای رنگ زمینه پوست سرد:  فاندیشن  با پایه گل رز، قرمز یا آبی انتخاب کنید و رنگ هایی  مانند کاکائویی، گل رز، سوبل و پرسلن را در نظر بگیرید.

برای رنگ زمینه پوست گرم: فاندیشن ا با یک پایه طلایی یا زرد انتخاب کنید و رنگ هایی  مانند کارامل، طلایی، قهوهای مایل به زرد، شاه بلوط و بژ را در نظر بگیرید.

برای رنگ زمینه پوست خنثی: سایه هایی مانند بوی، خالص بی رنگ ، عاجی و یا پرالیان را در نظر بگیرید

 

۲-یک فروشگاه آرایشی، داروخانه یا فروشگاه را انتخاب کنید: هنگام خرید فاندیشن خود، فروشگاهی را انتخاب کنید که از کارشناسان زیبایی برای راهنمایی مشتریان بهره میبرد که بتوانید رنگ و بیس  درست را انتخاب کنید. در صورتی که براتون مقدور نیست ، فروشگاهی را انتخاب کنید که دارای تستر لوازم  در فروشگاه باشد تا قبل از خرید بتوانید رنگ  درست خود را تعیین کنید. به عنوان آخرین نکته، یک فروشگاه را انتخاب کنید که دارای سیاست بازگشت در مورد لوازم آرایشی است این  در صورتی که شما یک خرید اشتباه انجام دهید برای شما مناسب است.

 

۳-چند سایه را آزمایش کنید. از اطلاعاتی که در مورد بهترین فاندیشن با توجه به رنگ زمینه پوست خود دارید استفاده کنید و برخی از فاندیشن ها  را برای آزمایش انتخاب کنید. به صورت چشمی، چند سایه را انتخاب کنید که نزدیک به تن پوست شما باشد. سپس، آنها را با کشیدن برخی از نمونه های فاندیشن را به صورت نواری روی مچ دست  خود تست کنید..

اگر فروشگاه تستر  را ارائه ندهد، بطری های فاندیشن را کنار گردن خود نگه دارید تا رنگ آنرا در برابر پوست خود بسنجید

چه از تستر استفاده می کنید و یا فقط بطری ها را روی پوست خود نگه دارید، دریچه ای  یا پنجره ای را پیدا کنید تا ببینید که فاندیشن  در نور طبیعی چگونه است.  این کار  نیز زمانی را برای خشک شدن فاندیشن فراهم می کند تا بفهمید در صورت استفاده در طول روز چگونه به نظر میرسید.

 

۴-فاندیشن خود را انتخاب کنید: بهترین فاندیشن به صورتی است که روی پوست شما بخوابد  قرار نیست فاندیشن دیده شود بلکه زمینه را برای میکاپ آماده میکند.مشخص کنید که کدامیک ازفاندیشن ها برای  پوست شما مناسب است. این فاندیشن  پایه ای است که بهتر  لکه ها و قرمزی را پوشش می دهد در حالی که هنوز پوست شما  طبیعی به نظر میرسد.

چندین فاندیشن  را در یک زمان خریداری کنید تا بتوانید آنها را در خانه امتحان کنید و آنها را مقایسه کنید، مخصوصا اگر فروشگاه شما تستر  موجود نداشته باشد

طبق سلیقه ی خود در آوردن یک فاندیشن

۱-روشن کردن فاندیشنی  که خیلی تیره است: آیا شما یک فاندیشن  اشتباه را خریداری کرده اید یا نمی توانید آن را بازگردانید ، می توانید رنگ فاندیشن خود را سفارشی کنید تاروی  پوست شما را بهتر به نظر برسد یکی از راههای آن  پخش کردن فاندیشن  به همراه یک اسفنج مرطوب به جای انگشتان شما است. شما می توانیدرنگ تیره ی فاندیشن را با ترکیب آن با یکی از موارد زیر روشن کنید:

مرطوب کننده

پرایمر

فاندیشن روشن تر

کانسیلر یا پودر فینیش

 

۲-تیره کردن فاندیشن خیلی روشن : همانطور که می توانید  فاندیشنی را که بیش از حد تیره است را  روشن کنید، همچنین می توانید برعکس این کار را انجام دهید با :

اضافه کردن رژ گونه یا کانسیلر

مخلوط کردن آن با برنزر

ترکیب آن با یک فاندیشن  تیره تر و یا مرطوب کننده رنگی

 

2 دیدگاه ها

  1. ارسال گل گفت:

    بهترین وبسایتی که تاحالا دیدم.ازتون
    متشکرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *