نکاتی راجع به آرایش صورت گرد

مدل موی عروس
خرداد ۲۱, ۱۳۹۷
نمونه کار عروس هرمینه-قسمت اول
خرداد ۲۷, ۱۳۹۷

نکاتی راجع به آرایش صورت گرد

به نام خدا

نکاتی در مورد آرایش صورت گرد:

مقدمه

قبل از اینکه برم سراغ قسمت جالب قضیه یه تصور غلطی وجود داره که لازمه روشنش کنم طی دوره ی فعالیتم به عنوان میکاپ آرتیست متوجه یک روند تکراری در میان مشتری ها شدم که هر بار سوپرایزم کرده و اونم این موضوعه که خانم ها با صورت های گرد و قشنگشان به جای اینکه مثل یک موهبت رفتار کنند مثل یک نفرین رفتار می کنند  در صورتی که دقیقا مثل کاری که شما با فرم طبیعی بدنتان می کنید که برای شکل دادن به آن ورزش می کنید صورتی هم که با آن متولد شده اید شایسته ی همچین عشقی است.

برای تمام تیپ های بدنی از قبیل ساعت شنی گلابی و … برنامه ورزشی خاصی وجود دارد به همان نسبت هم برای تمام صورت ها راه حلی برای میکاپ وجود دارد.

در کنار همه فرم های صورت مثل قلبی الماسی بیضی و مثلثی صورت های گرد دوست داشتنی تقارن سازی مخصوص به خودشون را دارند که فقط و فقط مخصوص خودشان است.

و درست مثل انتخاب لباس برای فرم متناسب با بدنتان میکاپ کردن همش در مورد بازی کردن با صورتتان است تا بهترین حالت آرایش را پیدا کنید.

اینجاچند نکته در مورد آرایش گرد وجود دارد:

مرحله ی اول :

 

حتما باید ابروها زاویه دار یا منحنی به سمت بالا برداشته و مرتب شوند تا صورت را از گردی به کشیدگی و بیضی شکل شدن نزدیک کند :

 

 

مرحله ی دوم :

 

آماده سازی پوست برای میکاپ که بهتر است اول از یک ضد آفتاب خوب استفاده کرده، پس از جذب کامل از کرم پودر مناسب که ترجیحا برای چنین صورتهایی بهتر است از رنگهای هلویی بسته به روشنی و تیرگی پوست استفاده شود .رنگهای هلویی چون بیس صورتی دارند گردی این چهره ها را میگیرند.

 

باید در نظر داشت که بر خلاف صورتهای کشیده برای صورتهای گرد نباید از رنگهای خیلی روشن برای میکاپ استفاده کرد.

 

 

مرحله ی سوم:

 

نوع کشیدن خط چشم برای کسانی که دوست دارند خط چشم داشته باشند بسیار مهم است که برای چشمهای نه چندان درشت هر چه خط چشم شکسته تر و به سمت بالا کشیده شود بهتر است :

 

برای چشمهای خیلی درشت هم بهتر است تنها ازریمل استفاده شود و این کار را هم برای مژه های بالا و هم پایین انجام داد :

 

 

 

مرحله ی چهارم :

 

استفاده از سایه های تیره از گروه دودی و خاکستری با فرم هشتی تیز به سمت دو طرف صورت و بالا :

 

حتی اگر دوست دارید از رنگهای روشن مطابق با رنگ لباستان استفاده کنید حتما در زیر ساخت سایه از رنگهای دودی و تیره استفاده کنید و بعد روی آنها از سایه های روشن براق بزنید که حتما متوجه ی زیبایی بیشتر آنها خواهید شد :

 

 

 

مرحله ی پنجم :

 

برای زدن رژگونه بهتر است گونه ها را تو برده و با برس نرم و پهن رژ گونه را درست از روی برآمدگی گونه به سمت بالا تا نزدیکی چشمها به حالت دورانی بزنید:

 

 

مرحله ی ششم :

 

بهتر است از رنگهای گرم و شاد و پر رنگ برای رژ لب استفاده شود چرا که قسمتی از پهنی صورت گرفته می شود و چهره ای ظریفتر خواهید ساخت :

 

 

مرحله ی هفتم:

 

بهتر است در صورت تمایل به جمع کردن موهای بلند در چهره های گرد و دایره ای شکل، موها از دو طرف صورت و سمت گوشها محکم کشیده شده و در قسمت پیشانی، بالای سر هم حالت دار به سمت بالا درست شوند تا صورت را کشیده نشان دهند.

 

بسته به بلند و کوتاهی پیشانی در قسمت جلوی سر درپیشانیهای بلند به یک سمت و در پیشانیهای کوتاه به سمت بالا درست شوند .

 

صورتهای گرد بخصوص با پیشانیهای کوتاه حتی الامکان موهای جلوی سر را چتری کامل نزنند چرا که به گردی صورتشان اضافه خواهد شد.

 

میتوان گفت که بهترین مدل مو برای صورتهای گرد انواع مدلهای مصری است چه مصری ساده و چه فانتزی فرق وسط نیز برای اینگونه صورتها مناسب است

 

دیدگاه ها بسته شده است